SEO | Arama Motoru Optimizasyonu

Rohit Bhargava’nın 2006 yılında hayatımıza getirdiği bu tabir son 10 yıl içerisinde bir hayli değer kazandı. Bu durum beraberinde kullanıcılara ” SEO Nedir ? ” sorularını sordurmaya başladı. Bizler ise bu sayfada sizlere bir araba örneği üzerinden gayet kolay ve anlaşılır bir şekilde bu sorunun cevabını anlatmaya çalıştık. Haydi sizler de teknik terimlere takılmadan gayet rahat bir şekilde SEO kavramına hakim olun.

SEO Bir Çok Farklı Kolay Ayrılır

01
01
White Hat "Beyaz Şapka" SEO

White hat SEO kavramı, SEO uzmanları tarafından arama motorlarının açıkladığı temel krıterleri gerçekleştirmesidir.

02
02
Black Hat "Siyah Şapka" SEO

Black hat SEO kavramı, kısa sürede arama motorlarında üst sıralara çıkmak amacıyla yapılan organik olmayan çalışmalardır.

03
03
Site İçi "On Page" SEO

Site içi SEO isminden de anlaşılacağı gibi internet sitenizin içerisinde yönetim panelinden yapabileceğiniz bütün SEO işlemlerine verilen isimdir.

04
04
Teknik SEO

Web sayfanızın sunucu ve kullandığınız alt yapısı hakkında ki sorunların giderildiği. Robots.txt, crawl budget gibi unsurlar.

05
05
Yerel "Lokal" SEO Kavramı

Bölgesel işletmelerin web sayfalarını büyütmek için kullandığı çalışmalardır. Bu hizmette iletişim sayfaları önemlidir.

06
06
Site Dışı "Of Page" SEO

Site dışı SEO kavramı ise diğer internet sitelerinden kendi sayfanıza yönlendireceğiniz bağlantılar (backlink) aracaılığıyla yapılan SEO çalışmasıdır.

İDDİA EDİYORUZ

SEO Hiç Bu Kadar Kolay Anlatılmadı

SEO, bu zamana kadar bir çok kullanıcı ve ajans tarafından sizlere anlatılmaya çalışıldı fakat “iddia ediyoruz” hiç böylesine kolay ve anlaşılır bir şekilde anlatılmadı ! Bu sayfada sizlere her gün yüzlercesini gördüğümüz arabalar üzerinden örnekleyerek SEO çalışmalarını ve SEO mantığını anlatacağız .Kendilerini ispatlamak için uzun uzun jargonlara yer veren SEO Ajanslarından biri olmamak için isterseniz hemen başlayalım 😉

arrow
Örn.
seo başlangıcı
Farlarınızı "Ufkunuzu" Açın

SEO için ilk şart bir arabadan örnek verecek olursak karanlıkta önünüzü görmek için nasıl farlarınız açıyorsanız SEO'da da ufkunuzu açmanız şart.

SEO
service2-home4
SEO Yapmaya Başlayalım

Ufkunuzu açtığınıza göre SEO yapmaya başlayabiliriz bu süreçte daha kolay idark etmek için her adımda arabanızın bir parçasını SEO ile ilişkilendireceğiniz.

İnternet üzerinde farklı platformlarda cazip ve uygun fiyatlara SEO hizmeti veren kullanıcılar bulabilirsiniz, fakat bu kullanıcıların ekseriyetinin bu işi ne kadar amatör yaptığının farkına varacaksınız. Ellerinde sabit paketler ile satış yapan ve önüne gelen her müşteriye birebir aynı hizmeti sunan bir SEO uzmanına, uzman demek ne kadar doğrudur ? Dolayısıyla unutulmamalıdır ki SEO hiç hafife alınacak ve stabil işlemlerle geçiştirilebilecek bir işlem değildir. Bizler ise bu içeriğimizde sizlere SEO kavramını en basit ve anlaşılır şekilde bir araba örneği üzerinden anlatmaya çalıştık. Bu sayede SEO işleminin ne kadar teferruatlı ve özverili yapılması gerektiğini anlayabilir, kendiniz bu işlemi yapmasanız dahi bir SEO uzmanı ararken nelere dikkat edeceğinizi kavrayabilirsiniz.
arrow
Örn.
site alt yapısı ve seo
Arabanızın Motoru Neyse...

Evet dostlar, sizin için arabanızın motoru ne kadar önemliyse SEO açısından'da internet sayfanızın alt yapısı bi okadar önemli daha detaylı bilgi için acordion'u açabilirsiniz.

SEO
service3-home4
Sitenizin Alt Yapısı Odur

İnternet sitenizi yönetebileceğiniz onlarca araç ve tema bulunmakta fakat bir çoğu alt yapısı gereği SEO ile paralel çalışmamakta ilk yapmamız gereken sağlam bir tema ve site alt yapısı oluşturmak.

Çok değil internet üzerinde kısa bir araştırma yaptığınız takdirde sayfanızı oluşturabileceğiniz bir çok farklı servis bulunmakta. Fakat bu servislerden hangisi daha sağlıklı en iyi hizmeti hangisinde alabilirsiniz meçhul. Benim ise birçoğu hakkında genel kanaatim bir çoğunun para tuzağı olduğudur. İnternet sitenizin alt yapısını oluşturabileceğiniz bu servisler hakkında daha detaylı bilgilere seo kavramlarını daha detaylı anlattığımız aşşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.
arrow
Örn.
seo ve kullanıcı deneyimi
Arabanızın Konforu Neyse...

Sizler için arabanızın konforu ne kadar önemliyse internet sitelerini ziyaret eden kullanıcılar içinde rahat bir sayfa gezintisi o kadar önemli. Dolayısıyla SEO için de kullanıcı deneyimi olmazsa olmaz.

SEO
process3
Kullanıcı Deneyimi Odur

Kullanıcılar için rahat ve kullanışlı bir sayfa deneyimi oldukça önemlidir. Kimse yavaş açılan ve karmaşık sayfalarda gezmek istemez ve sayfadan çıkış yapar. Buda sizin için SEO açısından olumsuz bir durumdur.

Bazen öyle SEO uzmanları görüyoruz ki internet sitelerini kullanıcıların kullandığını unutuyor ve sadece arama motorlarının botlarına göre içerik hazırlıyor. Bu içerikler artık spam kategorisinde ve değersiz içerikler olarak değerlendiriliyor. Dolayısıyla SEO için kullanıcıların sayfalarınız üzerindeki geri dönütleri ve deneyimleri oldukça önemli. Eğer sizlerde bu kadar önemli bir unsuru göz ardı etmek istemiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
arrow
Örn.
editörlük ve seo
Tekerler Neyse...

Şimdi varsaylaım son model bir arabanız var ve üzerindeki fonksiyonlar Dünyanın en mükemmel donanımları fakat arabanızın tekerleri yok. O araba nasıl gitmezse bir internet siteside içeriksiz hiçbiryere varamaz.

SEO
editörlük hizmeti ve seo
İçerikler Odur

Bir internet sayfası içerisinde bulunan içerikler ile SEO ve arama motorları açısından değer kazanır. Dolayısıyla içerik çalışmalarının bu kadar önemli olduğu bir platformda editörlük hizmeti almak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Bill Gates tarafından 1996 yılında söylenen "İçerik Kraldır" sözü ardan geçen yılların ardından hala geçerliliğini koruyor. Evet içerik gerçekten kraldır zira içerik olmadan sayfanıza yapacağınız bütün SEO çalışmaları gereksiz olacaktır. Bütün bunları göz önüne aldığınızda içerik ve editörlük hizmetlerini SEO açısından ne kadar önemli olduğunun farkına varacaksınız. Eğer editörlük hizmeti almak veya daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız ilgili bağlantıları takip edebilirsiniz.
arrow
Örn.
backlink hizmeti
Arabanızın Tipi Neyse...

İnsanların arabanıza dışardan bakarak iç geçirerek keşke dediğini bir düşünsenize veya hiç tenezzül bile etmeden öyle yanından geçip gittiğini. İşte site dışı seo hizmeti'de böyledir başka sayfalarda kendinizi ne kadar tanıtırsanız o kadar popülariteniz artar.

SEO
site dışı seo
Backlink Hizmeti Odur

Site dışı SEO çalışmasının bel kemiği olan backlink hizmeti araba örneğinde de bahsettiğimiz gibi sayfanızın diğer mecralarda tanıtıldığı ve güzel bir şekilde yapıldığı takdirde popülariteyi arttıran bi hizmettir. Bu hizmeti satın almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Evet, mevzuya hiç böyle bakmışmıydınız bilmiyorum ama ben site dışı SEO çalışmasının itibarınızı arttırdığı kanaatindeyim. Araba örneğinde de olduğu gibi eğer dış görünüşü güzel bir arabanız varsa arabanıza talepte artacaktır. Aynı durum ise SEO'da internet sayfanızı dışarda bulunan sayfalarda ne kadar iyi tanıtırsanız o kadar sayfanıza itibar artacaktır. Site dışı SEO hizmetinin spam ihtimali olmadan sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve sağlam bir şekilde backlink ve sosyal imleme sağlanması oldukça önemlidir. Bu bağlamda site dışı SEO hizmeti önemli olmakla beraber bu hizmeti tarafımızdan satın alabilirsiniz.

SEO İle Büyümeye Hazır Olun !

Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen “SEO” Kavramı hakkında sayfamız üzerinde yazarlarımız tarafından yazılan bir çok içerik bulunmakta.Bu içerikleri incelediğiniz takdirde SEO kavramının internet siteleri üzerinde ne kadar etkili ve önemli olduğunu göreceksiniz. Eğer sizlerde işletme veya firmanızın internet sayfasını büyütmek niyetindeyseniz SEO sizin için vazgeçilmez olacaktır.

+
Aktif Müşteriler
+
Tamamlanmış Proje
+
SEO Danışmanlığı

SEO Nasıl Yapılır ?

SEO  “Arama Motoru Optimizasyonu” Kavramının popülerliğini arttırması ile beraber kullanıcılar seo ne işe yarar? ve seo nasıl yapılır? Gibi  sorular sorulmaya başlandı. Sizlere şunu açıkça söyleyebiliriz ki bu soruya cevaben buraya ne yazarsak yanlış olur. Zira SEO çalışması bir paragrafa sığdırılacak kadar basit bir işlem değildir. Bizler bu yoğunluğun farkında olarak sizleri bu işlemle hiç uğraştırmayacak şekilde hazırladığımız SEO paketleri sayesinde sırtınızdan SEO yükünü alıyoruz. Eğer sizlerde sayfanıza SEO çalışması yaptırmak istiyorsanız teklif al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu
İle Tam Hedef !

SEO Optimizasyon

SEO hizmeti ile sizlerde işletmenizi arama motorlarında uçuşa geçirin.

Web Geliştirme

İnternet sitelerinizde eksik veya gereksiz yazımlar giderilir.

Backlink Hizmeti

Web sayfanız içinsite dışı SEO çalışması yapıyoruz.

İçerik Pazarlama

İçerik ve ürünlerinizi bir çok mecrada pazarlıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi

İşletme veya firmanıza ait sosyal kanalları yönetiyoruz.

Editörlük Hizmeti

SEO için olmazsa olmaz içerikleri sizin için hazırlıyoruz.

SEO İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Neden SEO Yapmalıyız ?

SEO veya bir diğer adıyla yukarıda da belirttiğimiz gibi arama motoru optimizasyonu web sayfanızın yarınlarına dair yatırımıdır. Bu yatırım sayesinde aram motorları tarafından ödüllendirilir ve üst sıralarda yer alırsınız. SEO hizmeti beraberinde sayfanızı kullanan aktif bir kullanıcı kitlesi ve müşteri getirecektir. Eğer sizlerde hala SEO yapmaya veya bu hizmeti satın almaya başlamadıysanız acele etmenizde fayda var.

SEO'nun En Temel Amacı Nedir ?

SEO kelime manasından da anlaşılacağı gibi armam motorlarındaki arama sonuçlarına etki sağlayacak bir hizmettir. Fakat unutulmamalıdır ki bu hizmet sadece arma motorlarının botlarına değil kullanıcılara da hitap etmelidir. Eğer bu işlem göz ardı edilirse kullanıcı deneyimi ihlal edilmiş olu ve SEO açısından olumsuz bir durumdur. Dolayısıyla SEO'nun en temel amacı hem arama motorlarını hemde kullanıcıları memnun etmek diyebiliriz.

SEO Nasıl Öğrenilir ?

Aslında bu sorunun cevabı aşikar, kime sorsanız size bir kurs veya kitap önerecektir. Evet, bunlar sizlere bir şeyler öğretebilir öğretmez demiyorum ama sizin elinizde öğrencilerinizi uygulayacağınız bir internet sayfanız yoksa hepsi havada kalır. SEO sadece teorikte kullanıcıların öğrenebileceği bir işlem değildir bu işlemi daha etkili ve detaylı öğrenmek istiyorsanız kendinize bir web sayfası açamalısınız. Ayrıca SEO hakkında ufkunuzu açacak içerikleri blog sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Site İçi "On Page" ve Site Dışı "Of Page" SEO Nedir ?

Bir web sayfası düşün ve siz bu sayfanın yönetim panelindesiniz bu panelde yapacağınız her türlü SEO çalışması site içi SEO kavramına girer. Fakat aynı web sayfasının diğer internet sitelerinde paylaşılması ve backlink hizmeti sağlanmasına site dışı "of page" SEO denilmektedir. Bu kavramların idrak edilmesi oldukça önemli olup daha detaylı bilgi için sayfamızda ki diğer içerikleri kontrol edebilirsiniz.

Backlink Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır ?

"Backlink internet sitenize ati linklerin diğer sayfalarda paylaşılasıdır." Evet farkındayım kaba bir tabir oldu fakat konunun iyi anlaşılması için uygun oldu. Bir çok çeşidi olan backlink hizmeti web sayfanızın site dışı SEO çalışması için bel kemiği niteliğindedir. Bu hizmetin ise fazla ve gereksiz yapılması spam riski oluşturacağından sağlıklı bir backlink hizmeti almak oldukça önemlidir. Eğer sizlerde bu hizmeti satın almak istiyorsanız sayfamızdaki ilgili bağlantıları takip edebilirsiniz.

SEO Uzmanı Ne İş Yapar ?

SEO uzmanı sayfanızı arama motorlarına ve kullanıcılara en iyi şekilde hazırlayan kişilerdir. Çok yönlü çalışan bu kişilerden hizmet aldığınız takdirde internet siteniz arama motorlarında üst sıralara tırmanacaktır. Eğer sizlerde bir SEO uzmanına ihtiyaç duyuyorsanız "teklif al" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

SEO Hizmeti Nasıl Satın Alınır ?

Eğer küçük bir araştırma yaparsanız SEO hizmeti satan bir çok kullanıcı bulabilirsiniz. Bu kullanıcıların bir çoğu fahiş fiyatlara minimal hizmetler satan kullanıcı dostu olmayan kişilerdir. Bu kişilerden hizmet aldığınız takdirde aynı paketi her işletmeye uygulayan bir kimseyle muhattap olabilirsiniz. Tabiki sağlıklı işlemler yapan SEO uzmanları da karşınıza çıkabilir ve şu an çıkmışta bulunmakta.  Evet biz kendimize inanıyoruz ki bizlerde sağlıklı bir seo çalışması yapan kuruluşuz. Dolayısıyla tarafımızdan SEO hizmeti satın almak istiyorsanız "teklif al" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı ve Hatta Ucuz

SEO Paketlerimizi İnceleyin

Bir çok kullanıcı tarafından sunulan SEO hizmetini sizler için gayet ekonomik ve kullanışlı bir şekilde sizinle senkronize ve uyumlu bir şekilde sunuyoruz. Eğer aşşağıda bulunan paketler hakkında detaylı bilgi almak veya daha farklı bir hizmet almak istiyorsanız “teklif al” sayfamızdan  bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Standart
Standart

400

Aylık Paket

 • Anahtar Kelime Analizi
 • Temel SEO Uyumlu İçerik
 • Temel Backlink Hizmeti
 • -
 • İş Sonu SEO Raporu
Satın Al
Ekonomik
Ekonomik

700

Aylık Paket

 • Anahtar Kelime Analizi
 • SEO Odaklı İçerikler
 • İdeal Backlink Hizmeti
 • Site İçi Optimizasyon
 • İş Sonu SEO Raporu
Satın Al
Premium
Premium

1000

Aylık Paket

 • Detaylı Anahtar Kelime Analizi
 • SEO Odaklı Onlarca İçerik
 • İleri Seviye Site Dışı SEO
 • Detaylı Site İçi Optimizasyon
 • İş Sonu Detaylı Rapor
Satın Al
Yazarlarımızdan Daha Fazla

SEO İle İlgili İçerikler

SEO ve bir çok noktada sizleri yönlendirecek rehberler her geçen gün yazarlarımız tarafından hazırlanıyor. Haydi sizlerde içeriklerimiz ile yükselişe geçin 🙂 

SEO Çalışması İçin Teklif Alın

Uygun SEO Hizmetimi Lazım

O Halde Sizlerde
SEO Döngümüze Katlın

01
SEO Teklifi Alın

İletişim "teklif al" sayfamızdan bizlerle iletişime geçerek SEO danışmanlarımızdan detaylı bilgi ve SEO teklifi alabilirsiniz.

02
SEO Hizmeti

Tamamen müşterilerimizle senkronize haraket ettiğimiz kullanıcı dostu ve sağlıklı bir seo hizmet süreci geçiriyoruz ardından...

03
SEO Raporu

Bütün bu ilemlerin ardından yapılan hizmet karşılığında tarafınıza detaylı bir rapor sunuyor ve sayfanızın büyüdüğünü ispatlıyoruz.

01
SEO Teklifi Alın

İletişim "teklif al" sayfamızdan bizlerle iletişime geçerek SEO danışmanlarımızdan detaylı bilgi ve SEO teklifi alabilirsiniz.

02
SEO Hizmeti

Tamamen müşterilerimizle senkronize haraket ettiğimiz kullanıcı dostu ve sağlıklı bir seo hizmet süreci geçiriyoruz ardından...

03
SEO Raporu

Bütün bu ilemlerin ardından yapılan hizmet karşılığında tarafınıza detaylı bir rapor sunuyor ve sayfanızın büyüdüğünü ispatlıyoruz.