Küçük İşletmeler Toplanın Seo Yapıyoruz

38
Küçük İşletmeler Toplanın Seo Yapıyoruz

Evet dostlar bugün öyle büyük idealleri olmayan kendi yağında kavrulup giden “Ulan seo’da da yüzümüz gülmedi garibanın yüzü gülürmü.” 🙂 diyen küçük esnafıma gelsin. Özellikle son dönemde önüne gelen işletmenin haklı olarak internet sayfası oluşturması beraberinde bir rekabet ortamı oluşturuyor. Sizde kendi sektörünüzde rakiplerinizden bir adım öne geçmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Gelin hele bakalım şu lokal seo neymiş ne değilmiş.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki küçük esnaflar bügün küçükler yarın ne olacakları meçhul.Ama neden küçükler ? Bana sorarsanız bunun için bana kızabilirsiniz fakat birazda küçük düşündükleri için küçükler.Fakat hepimizinde tahmin edeceği gibi yarınlarımızda teknoloji ve bilgisayarlarla dolu nesnelerin interneti ve endüstri 5.0 ile ben geliyorum diye avaz avaz bağıran bir teknoloji yığını var. Eğer siz bu yığının altında kalmak istemiyorsanız  !  ki bu noktaya kadar okuduğunuza göre istemiyorsunuz haydi o zaman neler yapabiliriz bir inceleyelim.

Google My Business Kaydı Yaptınız mı ?

Bu işlemin ne kadar değerli olduğunu öngörenler ve işlemi gerçekleştirenler sizleri alkışlıyorum. Evet Google My Business kayıt işlemi yerel seo açısından müşterilerinizin size ulaşması noktasında oldukça değerli, iletişim bilgilerinizi lokasyonunuz ve işletme fotoğraflarınızla müşterilerinize sunduğunuz eskilerin tabiriyle internette görücüye çıktığınız yer 🙂 .Yani dostlar kendinizi damata (müşterinize) beğendirmeniz lazım aksi halde batarsınız mazallah. Ama hala yapmayanlar sizde moralinizi bozmayın bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinize dair bir yerel seo rehberi videosu aşşağıya bıraktım.

Firma Rehberlerine Kaydoldunuz mu ?

Lokal seo‘nun yapı taşlarından bir tanesi olan firma rehberleri oldukça önemli bir silah. Google My Business varken şimdi ne gerek var firma rehberlerine diyebilirsiniz fakat hiçte öyle olmadığını bizzat kendim bir firma rehberi sitesi oluşturduktan sonra anladım. Özellikle yerel seo da önemli bir unsur çünkü bu tür firma rehberi siteleri lokal çalışmalar yaptıkları için sadece sizin işletmenizin bulunduğu bölgeye yoğunlaşırlar. Dolayısıyla daha etkili sonuçlar almanız içten bile değil. Bu noktada küçük işletmeler için verdiğimiz seo önerileri havada kalmasın uygulamaya da geçsin niyetiyle rehberseo.com’un ardından rehberfirma.com firma rehberimiz ile yerel seo da işletmenizi bir adım öne geçirmek için böyle bir site kurduk. Eğer sizde işletmenizi kaydetmek istiyorsanız sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Kolay Ulaşılabilirlik ve İletişim Sayfası

İşletmenizin internet sayfasının en baba kanallarından bir tanesi iletişim sayfasıdır. Hele de küçük bir işletme sahibi iseniz ve internet siteniz varsa hiç kuşkusuz en önemli sayfa iletişim sayfanızdır. Hadi varsayalım ki siz bir küçük esnaf veya bir halı yıkamacısınız ve bulunduğunuz il veya ilçede lokal bir sayfa oluşturdunuz. Dostlar ister inanın ister inanmayın kullanıcı sizin internet sitenizin tasarımı ve içeriklerin kalitesiyle çok ilgilenmeyecektir. Kullanıcı size o sayfada ulaşmak istiyor ,size mesaj atmak, aramak istiyor ve sonrasında örnekteki gibi halılarını size teslim edip işlemi sonlandırmak istiyor. Tabi ki site tasarımı ve içerikler önemlidir ama bunlar 2. ve belki de 3.sınıf etkenlerdir. Dolayısıyla kolay ulaşılabilirlik kuralını aman göz ardı etmeyin 😉

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
🚀 SEO Teklifi Alın

SEO Hizmeti için bilgilerinizi bırakın biz size dönelim :D

Bir cevap yazın