E Ticaret Siteleri İçin SEO Uyumlu Ürün Rehberi

35
E Ticaret Siteleri İçin SEO Uyumlu Ürün Rehberi

Şimdi sizlerle tarihi bir yolculuğa çıkalım korkmayın çok uzağa değil sadece 15-20 sene öncesine gideceğiz. Sizler ise bu dönemde bir tüccarsınız elinizdeki malı nasıl satardınız ? “-tabiki e ticaretle 🙂 ” böyle bir cevap olağan olmayacağı aşikar. En nihayetinde bu paragrafta sizlere e ticaret’in son çeyrekte ne kadar büyüdüğünü anlatmaya çalıştım. Peki ya siz bu kadar büyük bir pazardan mahrum mu kalacaksınız ? Tabi ki hayır, ama rekabet çok fazla dediğinizi duyar gibiyim. Eğer sizde bu rekabetten sıyrılarak e ticaret sitenizi uçuşa geçirmek istiyorsanız e-ticaret rehberimize bir göz atın.

Ürün Görselleriniz Özgün Olsun

Firmaların bir çoğunun aynı tedarikçilerden temin ettiği ürünleri aynı pazaryerlerinde sattığını düşünürsek. Bu ürünlerin görsellerinin de aynı olduğunu göreceğiz. Bu noktada ise Google gibi arama motorları politikaları gereği kopya görsel diyerek içeriğinizi arka sayfalarda yer verecektir. Bunun önüne geçmek istiyorsanız ürünlerinizi çeşitli fotoğraf düzenleme uygulamalarında düzenleyerek yükleyebilirsiniz. Eğer sizlerde ürünlerinizin ön plana çıkarmak istiyorsanız görsellerinizi özgün tutmayı ihmal etmeyin 😉

Ürün Açıklamalarınızı SEO Uyumlu Girin

  • Ürünlerinizi detaylı olarak (200-300 Kelime) Şeklinde açıklayın.
  • Heading “H1,H2,H3….” Etiketlerinizi ürün açıklamasında kullanın.
  • Ürün açıklamalarınızda optimize edilmiş ek görseller kullanın.
  • Diğer ürünlerinize bağlantı vererek kullanıcıyı yönlendirin.
  • Doğallığı bozmadan anahtar kelimler kullanın.

Bir ürünü tanıtan pazarlayan ve onun hakkında daha detaylı bilgiler sunan ürün açıklamaları SEO uyumlu e-ticaret ürünlerinin olmazsa olmazıdır. Yukarıda sizlere kolaylık olsun diye maddeler halinde anlattığımız SEO uyumlu ürün açıklaması hakkındaki maddelerin hiçbirini atlamadan her ürününüze girdiğiniz takdirde başarıya yaklaşmış olacaksınız.

Ürünlerinizi Tanıtan Videolar Hazırlayın

En büyük ikinci arama motoru olan youtube e-ticaret için rakiplerinize fark atabileceğiniz bir platform. Sadece youtube değil özellikle kendi sayfanıza yükleyeceğiniz videolar ile kullanıcıları etkilemek daha kolay olacaktır. Bir e ticaret sitesini ziyaret ettiniz ve bir ürün almak istiyorsunuz ve ürün hakkında sizi cezbeden bir video içeriği var işte o anda o ürün sizin için kaçırılmaması gereken bir fırsata dönüşebilir ve satın alabilirsiniz. Müşterilerinize ürününüzü pazarlayan bir video içeriği ile satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Ürünleriniz İçin SSS Soruları Oluşturun

“SSS” Sıkça sorulan sorular anlamına gelmekle beraber bir ürün hakkında kullanıcıların merak ettiği bölümdür. Bir e ticaret sitesinde herhangi bir ürünü incelediğinizi düşünün fakat kafanızı kurcalayan ve sizi tatmin etmeyen bir soru olabilir. Bu sorunun cevabını almak ve kendi e ticaret sayfanızda kullanıcılarınıza vermek için SSS soruları oluşturmanız oldukça güzel olacaktır. Eğer sizlerde bu soruları oluşturursanız göreceksiniz ki satışlarınız bir hayli artacak ve müşterilerinizin kafasındaki soru işaretlerini gidereceksiniz. SSS soruları acordion şeklinde yapılacağı gibi klasik usüllede yapılabilir. Bizim sizlere önerimiz ise wordpress kullanıyorsanız “sss faq eklentileri” olacaktır.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
🚀 SEO Teklifi Alın

SEO Hizmeti için bilgilerinizi bırakın biz size dönelim :D

Bir cevap yazın